Вітаю Вас Гість | RSS
Головна | Патріотичне виховання | Реєстрація | Вхід
ГОЛОВНЕ МЕНЮ

ВІДЕО

Корисні посилання

Корисні посилання

МОНУ

Пед.Преса

Опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 497

Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

 

До основних завдань патріотичного виховання дошкільнят належать: 

  • формування любові до рідного краю (причетності до рідного дому, сім'ї, дитячого садка,села;
  • формування духовно-моральних взаємин;
  • формування любові до культурного спадку свого народу;
  • виховання любові, поваги до своїх національних особливостей;
  • почуття власної гідності як представників свого народу;
  • толерантне ставлення до представників інших національностей, до ровесників, батьків, сусідів, інших людей.

Споконвічна мрія народу України - жити в самостійній і незалежній державі - збулася. І тепер ми стоїмо на початку  ще не звіданого шляху розбудови мирного, міцного,стабільного, економічно розвинутого суспільства.

Що має Україна сьогодні?

Досить велику і вигідно розташовану територію. Родючу землю і значні природні ресурси. Потужну економічну базу, основи якої ли закладені в радянські часи. Багатовікову історію і самобутню культуру. Як суверенна і незалежна держава, Україна має органи влади, зовнішні атрибути державності - герб, прапор, гімн.

А головним багатством України є її працьовитий волелюбний народ. Його нинішнім поколінням випала особлива честь - закласти підвалини незалежної України.

         Кожна держава також має свої розпізнавальні символи.

Це - герб, прапор і гімн.

З глибини віків дійшла до нас ось така легенда. Жила собі жнка. І мала вона трьох синів. Сини зростали чесними, лінивими, дуже любили свою неньку і готові були віддати за своє життя.

Виросли сини і розійшлися по світах, прославляючи свою матір. Найстаршому мати подарувалана згадку про себе золоту корону з трьома промінцями. Корона зігрівала людей, вела вперед, показувала шлях до кращого життя. За цю трипроменеву корону люди дали першому синові ім'я Тризуб.

Середньому сину мати дала в дорогу блакитно-жовтий одяг. Сміливий і сильний був середній син, і прославив він свою матір добрими звитяжними вчинками. Люди запам'ятали його і назвали Прапором.

А найменший син отримав у дарунок від матері соловейків голос. І де б він  не був, усюди лунала його дзвінка урочиста пісня. За цей голос і величний спів люди дали йому ім'я Гімн.

Так і донині по всьому світу золотий тризуб, синьо-жовтий прапор  і урочистий гімн прославляють рідну неньку-Україну.

Вони стали державними символами незалежної України.              

         

                               Анкетування батьків

Шановні батьки!

Для вдосконалення спільної роботи закладу і сім’ї в напрямі патріотичного виховання вашої дитини і групи в цілому просимовас заповнити цю анкету. В анкеті два типи запитань: тестові, де необхідно просто підкреслити ваш варіант відповіді, та відкриті, де відповідь треба вписати. Нагадуємо, що неправильнихвідповідей бути не може!

1. Чи вважаєте ви патріотичне виховання необхідною умовою

гармонійного розвитку вашої дитини?

• Так;

• ні;

• я не замислювався (-лась) над цим питанням.

2. Хто повинен займатись патріотичним виховання вашої дитини?

• Дошкільний заклад;

• батьки;

• бабусі та дідусі;

• комплексний підхід.

3. Чи знає дитина походження свого імені, прізвища?

• Так;

• ні;

• частково.

4. Чи відвідуєте ви разом з дитиною музеї, театри?

• Так;

• ні, не вважаю це потрібним;

• ні, не маю часу;

• іноді.

5. Як і де ви проводите час поза домівкою?

____________________________________________________

____________________________________________________

6. Які традиції існують у вашій родині?

____________________________________________________

____________________________________________________

7. Чи залучаєте ви дитину до посильної участі в підготовці сімейних свят?

• Так;

• ні, не вважаю це потрібним;

• іноді;

• ваш варіант: (рядок).

8. Як часто дитина спілкується з дідусями та бабусями (з прабабусею та прадідом)?

____________________________________________________

9. Чи є у дитини в сім’ї свої обов’язки і які?

____________________________________________________

____________________________________________________

Дякуємо за співпрацю!

                                         

Як залучити дітей до морально-патріотичного виховання вдома?

 

1.Привчайте дитину дбайливо ставитися до речей, іграшок, книжок. Поясніть, що в кожну річ вкладено працю багатьох людей. Сходіть з дитиною в бібліотеку і подивіться, як там зберігають книги. Цей ігровий прийом «як у бібліотеці» допоможе привчити дитину до дбайливого ставлення до книги.

2.Дошкільники дуже рано починають проявляти інтерес до історії країни, краю. Якщо в місті є пам'ятники, організуйте до них екскурсії і розкажіть все, що ви знаєте, про те, як вшановують пам'ять загиблих. По нашій країні і по всьому світу можна здійснювати захоплюючі подорожі по глобусу, картах і фотографіях.

3.Запропонувати дитинi збудувати будинок. Коли будинок побудований, пограйте з дитиною в «новосілля», допоможіть розмістити ляльок, зайчиків, ведмедиків. Подивіться, чи міцно побудований будинок, чи красивий, чи зручний для житла.

4.Виховуйте у дитини шанобливо-дбайливе ставлення до хліба. Поспостерігайте за тим, як привозять і розвантажують хліб. Розкажіть, як вирощують хліб, скільки праці в нього вкладено вмести з дитиною посушите залишки хліба, зробіть сухарики.

5.Роскажіть дитині про свою роботу: що ви робите, яку користь приносить ваша праця людям, Батьківщині. Розкажіть, що вам подобається в вашій праці.

6.Повертаючись з дитиною з дитячого саду, запропонуйте пограти в гру «Хто більше помiтить цікавого?». Гра вчить спостережливості, допомагає формувати уявлення про навколишнє. Запропонуйте дитині намалювати, що найбільше сподобалося.

7.Любовь до Батьківщини - це і любов до природи рідного краю. Спілкування з природою робить людину більш чуйним, чуйним. Взимку на лижах, влітку на велосипеді або пішки, корисно відправитися з дитиною в ліс, щоб помилуватися його красою, дзюрчанням струмка, співом птахів. Виховуючи любов до рідного краю, важливо привчати дитину берегти природу, охороняти її.

Пам'ятка для батьків

Плекаючи у дітей почуття любові до Батьківщини, виховуючи майбутніх гро­мадян держави, дорослі мають їм прищепити глибоку повагу і турботливе ставлення до своєї малої батьків­щини — рідного міста. Важливо, щоб малята усвідомили, що вони не просто споживачі багатств рідної землі, а її творці, захисники. І якщо ви насправді хочете виховати у вашої дитини любов до рідного міста, батьківської хати, якщо ви хочете закласти готовність збе­рігати і примножувати багатства рідного краю, якщо ви хочете, щоб запах квіту­чих каштанів і бузку в дорослому житті повертав ваших дітей до рідних порогів.

НЕ ЗАБУВАЙТЕ:

* Йдучи вулицею рідного міста, роз­повідати про визначні пам'ятки, які зна­ходяться на цій вулиці.

* Познайомте дитину із назвою вули­ці, на якій ви знаходитеся. Чому вона так називається?

* Відвідайте всією родиною краєзнавчий музей.

* Провідайте бабуся та дідуся і розпитайте, що вони знають про історію рідного міста. Які цікаві легенди, при­казки, забавлянки вони знають?  Запишіть, а потім завчіть їх з дітьми.

* В День Перемоги всією родиною відвідайте парк Пам'яті.  Вшануйте вете­ранів Великої Вітчизняної війни, покла­діть квіти до пам'ятника.

* Завжди звертайте увагу на чистоту і порядок у рідному місті. Поговоріть з ддитиною, як зробити так, щоб місто завжди було охайним і привабливим.

* Посадіть біля свого будинку квітники, дерева. Доглядайте за ними разом зы своею дитиною.

* Частіше розповідайте про видатних людей, які проживали,  чи про­живають і донині в рідному місті.

* Знайомте  зі звичаями та тра­диціями рідного краю.

* А якщо ви хочете посіяти в душі дитини золоті зернятка духовності, любові до рідного краю, то співай­те, читайте, спілкуйтеся із нею мовою кращих творів українського фольклору та видатних вітчизняних поетів і пись­менників.

* Створіть сімейний фотоальбом «Я і місто моє — Прилуки ».

Нехай ваші діти зростають гідними синами і донями рідного краю, рідного міста.

Плекаючи у дітей почуття любові до Батьківщини, виховуючи майбутнього громадянина, дорослі мають передусім прищепити дітям глибоку повагу і турбо­тливе ставлення до своєї малої батьків­щини — рідного міста.

Народні символи України

Крім державної символіки, існують також народні символи України: верба, барвінок і калина.

Верба - символ краси, неперервності життя. Вона поширена по всій Україні, легко приживається на новому місці, володіє цілющими властивостями, які з давніх давен використовувалися в народній медицині. В Україні вербу вважали святим деревом. Вірили, що її освячені гілочки оберігають поля від граду, а житло і  людей - від хвороб.

Хрещатий барвінок - символ вічності. В цій скромній вічнозеленій рослині з тендітними синіми квіточками прихована могутня цілюща сила перемагати тяжкі недуги. За це люди і полюбили барвінок.

Калина - символ краси, кохання, щастя. Нею уквітчують весільний коровай, оселю. Калинатакож має багато цілющих властивостей. Народ склав про неї чимало легенд та пісень.

 

         А ось іще один символ українського народу - вишитий рушник.

Він - старовинний оберіг дому.

Вишитий різними візерунками, рушник був не­одмінним атрибутом багатьохобрядів. З рушником зустрічали дорогих гостей, виходили в поле чи справля­ли обжинки. Дівчина подавала рушник на знак згоди при сватанні, молоді ставали на рушник під час шлюбного об­ряду. З рушником проводжали в останню дорогу.

На рушниках часто вишивали написи: "На щастя, на долю", "Хай щастить тобі, доню" та інші.

Вишивали рушники різними способами і кольорами. Найчастіше це було поєднання червоного і чорного кольорів. Червоний сим­волізував любов, а чорний - журбу. Життя кожної людини проходить через радість і смуток - про це і нагадує вишитий малюнок на рушнику.


Пошук

Поділитись

Наші новини
Виховуємо патріотів
Оздоровчий період
Оздоровчий період
Оздоровчий період
Оздоровчий період
Оздоровчий період
Цікавинки від психолога

КАЛЕНДАР
«  Август 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

АРХІВ

Хмаринка тегів

Міні-чат
200

Новини освіти

Реєстрація


Copyright MyCorp © 2018